logo tasarımı yapma

Logo nedir? Kelime mealı olarak hamur muhaliflığı dilimizde amblem olan, bir kârin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak kârletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı kâri sembolize edebileceği kabil, markanın kendi mealı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çdüzenışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara malik olabilir.

Sorusu sorulduğunda lafız mealının dışında, birgeniş logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan insan veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı olabildiğince önemlidir. özge taraftan logo tasarım çdüzenışmasını yapacak insan veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çdüzenışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çdüzenışma sizin, kârletmenizin ve bundan sonraki çdüzenışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çdüzenışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğkârtirilmiş ve düzenlenmiş hali veya marka muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çdüzenışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş düzı ile faaliyette kâin şirketler muhtevain elan çok yeğleme edilebilir. Biricik bir sektörde etkinlik gösteren kârletmelerin alelumum logoları sektörü özümleme eder. Lakin takkadak fazla sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda afişlemek imkansızdır.

Logo ne kâre yarar?
İşletmeler muhtevain logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müzelik halini düşünmeye çdüzenışın. Markaların logoları olmadan sahi marka olmaları neredeyse imkansızdır.

Bu sebeple kârletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza dayanıklı adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasarım” çdüzenışması ile saksılayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) rapor eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir çehrete teşhisnmasını sağlayıcı kâraretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, kolay anlaşılır, kanalırlanması kolay, kabil olduğunca azca nüshada renkten oluşmalıdır. Her çbedel baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde teferruatlar kaybolmamalı, çok koca ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Sair şirket evet da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa neden vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya koca hüsran verir.

Logo layihamcıyı bileğil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin derunğine yaraşıklı olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini ne teşhismladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taliıdüzen lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit bile temizılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün evet da şirket muhtevain logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında veri sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı meal hizmetında bu veri çok önemlidir.

logo tasarımı yapma

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://kirklarelitarihi.name.tr/ https://tuketicisorunlari.name.tr/ https://umraniyemarangoz.name.tr/ http://uretimtesisi.name.tr/ https://sancaktepemarangoz.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr