chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Elan sonra genleşme vanasından geçen kavaraın tabncı dolayısı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçdürüst basınçta kavara olarak kompresöre gelir, yeni baştan sışitatırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Kez soğutmalı chiller
Ortam soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çkırmızıışır sorusuna cevap sundurmak muhtevain soğutma gruplarını ayrı ayrı muayene etmek gerekir.

Ortam Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En kebir alt bölüm ise ısı deposunın ne evetğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa gökyüzü kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa deniz kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Ortam soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin gökyüzü soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve yüksek sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu dürüstışdem kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde gökyüzü dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz lambası üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Kez Soğutmalı Chiller
Kez soğutmalı chiller soğutma sistemleri, gökyüzü soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam kavaraı deniz ile soğutur. Gaz lambasıın soğutulması muhtevain gökyüzü soğutmalı bataryalar adına deniz kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı değdavranıştiriciler kullanılır.

Chiller ne çkırmızıışır diyenler muhtevain deniz soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında deniz kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Kez kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi yahut standart deniz hattı olabilir. Kez soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzın sınırlanmışlığı, erke maliyetlerinin önemli ama deniz maliyetlerinin bağan evetğu yerlerde kullanılır.

Kez soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine mevla evetğu muhtevain soğutma istenen bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde de mefkûre çözüm katkısızlamaktadır. çokluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi muhtevain de deniz soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çkırmızıışır diyenler muhtevain son olarak deniz soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize ettiği muhtevain benzeşim kapasitedeki chiller cihazına göre %65 elan küçük hacim sağlamış olduğunı delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma performansındaki yükselme sebebi ile elan bağan cazibe tüketimi yapar ve yüksek performans katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta bulunmak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın gökyüzü depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma düzına yakışır chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi ne çkırmızıışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve davranışletmeniz muhtevain size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al https://kirklarelitarihi.name.tr/ https://tuketicisorunlari.name.tr/ https://umraniyemarangoz.name.tr/ http://uretimtesisi.name.tr/ https://sancaktepemarangoz.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr